Topoľčianska nemocnica vymenila vyše 120 postelí

14. nov 2019

V Nemocnici Svet zdravia Topoľčany vymenili vyše 120 postelí. Nové elektricky polohovateľné lôžka dostalo gynekologicko-pôrodnícke a ortopedické oddelenie i oddelenie úrazovej chirurgie. Nemocnica zároveň vymenila aj intenzivistické a transportné lôžka. Celková investícia, ktorá bola spolufinancovaná z eurofondov, sa vyšplhala na 300-tisíc eur.

 „Tešíme sa, že sa nám podarilo pre pacientov zabezpečiť ďalších vyše 120 nových lôžok. Od roku 2017, kedy sa naša topoľčianska nemocnica stala súčasťou siete Svet zdravia, sme vymenili spolu až 266 postelí z celkového počtu 301 zazmluvnených, čo je asi 89 percent,“ uviedol riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Topoľčany Viktor Dudáš.

Nové postele, ktorých súčasťou sú antidekubitné matrace, boli nemocnici dodané v dvoch fázach počas minulého mesiaca. Gynekologicko-pôrodnícke a ortopedické oddelenie a oddelenie úrazovej chirurgie dostalo celkovo 96 postelí s možnosťou polohovania chrbta, hlavy a nôh. Prinášajú tak lepší komfort pre pacientov a zároveň sa zníži námaha ošetrujúceho personálu pri obsluhe. Ďalších 19 postelí je intenzivistických a zvyšných 12 transportných, ktoré poslúžia pre centrálne operačné sály.

Na celkovo 301 nemocničných lôžkach, ktoré má topoľčianska nemocnica, je ročne hospitalizovaných viac ako 10 800 pacientov.

Nákup nových lôžok bol spolufinancovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu, v rámci ktorého nemocnica uskutoční aj viaceré stavebné úpravy a zaobstará nové medicínske vybavenie. Celková plánovaná výška investícií vrátane spoluúčasti nemocnice sa vyšplhá na takmer 12,3 milióna eur.

Prihláste sa na odber
dobrých správ zo zdravotníctva

Mýty o Pente v zdravotníctve